DuoLife Clinical Formula ProOptical 30 kapslí

Kód: DLCFPOPT0101
Akce
Značka: DuoLife
1 700 Kč –12 %
DuoLife Clinical Formula ProOptical 30 kapslí
1 700 Kč –12 % 1 490 Kč
Skladem (>5 ks)

ProOptical® je komplexní doplněk stravy ve formě dvoufázových kapslí s prodlouženým uvolňováním. Dvoufázová forma je unikátní kombinací dvou kapslí - vnější tekuté a vnitřní pevné. Přípravek obsahuje řadu účinných látek, které pomáhají:

 • udržovat správné funkce sítnice 
 • podporují ochranu očí 
 • pomáhají udržovat správné vidění

FORMULA PROOPTICAL® je vhodný jako podpůrný přípravek pro:

 •  lidi chtějící podporovat optimální činnost orgán zraku
 •  lidi s problémy praskajících cévek v oku a častého prokrvení očí
 •  lidi, kteří kvůli práci mohou být vystaveni problémům se zrakem, např. lidi pracující před počítačovou obrazovkou
 •  lidi, kteří by obzvlášť měli pečovat o dobrý stav zraku, jako např. řidiči
 •  seniory


Způsob použití: 1 kapsle denně. Nepřekračujte maximální denní doporučenou dávku.


Skladování: Skladujte v pokojové teplotě v místě nedostupném pro malé děti.

KontraindikaceAlergie na kteroukoli složku výrobku. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy. Výrobek nelze používat jako náhražku pestré stravy. Vyrovnaná strava a zdravý životní styl jsou důležité pro správnou funkci organismu. Při souběžném léčení antidepresivy a při současném užívání antikoagulantů kontaktujte svého lékaře nebo lékárníka.

Datum minimální trvanlivosti je uvedeno na obalu výrobku. Datum minimální trvanlivosti je současně číslo výrobní šarže.

 

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Přípravek DuoLife Clinical Formula ProOptical® píše novou kapitolu v oblasti potravinových doplňků. Jedná se o zdroj přírodních látek chránících oči, v tobolkách s dvoufázovým prodlouženým uvolňováním. Přípravek obsahuje řadu látek, pro které byly zpracovány četné klinické studie, kterých se zúčastnilo více než 4200 pacientů.


 DuoLife CLINICAL FORMULA PROOPTICAL® podporuje:

 •  správné vidění, také po soumraku a při slabém osvětlení
 •  optimální funkce žluté skvrny
 •   procesy akomodace očí
 •  antioxidační procesy
 •  ochranu očí před škodlivým vlivem UV záření, čímž přispívá k redukci fotochemického poškození
 •  procesy očišťování organismu od toxinů
 •  udržení optimální osmotického tlaku tělních tekutin, včetně nitroočního tlaku
 •  homeostázu nitrobuněčného prostředí

ProOptical® je komplexní doplněk stravy ve formě dvoufázových kapslí s prodlouženým uvolňováním. Dvoufázová forma je unikátní kombinací dvou kapslí - vnější tekuté a vnitřní tuhé. Přípravek obsahuje řadu cenných účinných látek, mezi které patří: mikronizované krystaly luteinu a zeaxantinu extrahované z měsíčku, suspendované ve světlicovém oleji, aplansporový extrakt ze zelených mikrořas Haematococcus pluvialis standardizovaný na obsah astaxanthinu, směs karotenoidů extrahovaných z plodů rajčat, včetně mikroenkapsulovaného lykopenu, extraktu z plodů schisandry a extraktu z borůvek.

Doplněk stravy ProOptical® obsahuje: organický olej ze semen perilly standardizovaný na obsah kyseliny α-linolenové nad 60 %, extrakt z ovocné šťávy aceroly, mikronizované krystaly luteinu a zeaxantinu extrahované z měsíčku, suspendované ve světlicovém oleji získaném z plodů světlice barvířské. , aplanspore extrakt ze zelené mikrořasy Haematococcus pluvialis standardizovaný na obsah astaxanthinu, směs karotenoidů extrahovaných z plodů rajčat včetně mikroenkapsulovaného přírodního lykopenu, organické soli zinku (citrát zinečnatý), extrakt z plodů schizandry, extrakt z hroznových semínek, extrakt z borůvek, extrakt z plodů černého bezu, list černého rybízu extrakt, extrakt z plodů aronie, koncentrovaná směs karotenoidů extrahovaných z květů měsíčku lékařského suspendovaných v sójovém oleji získaném ze sójových bobů, včetně zeaxantinu a extraktu z tyčinky šafránu.

Antioxidační antokyanosidy obsažené v borůvkách pomáhají udržovat správné funkce sítnice a mohou pomoci udržovat optimální stav kapilár a elasticitu žil proti škodlivým účinkům volných radikálů. 

Borůvkový extrakt standardizovaný na obsah 25 % anthokyanů - antokyany patří mezi polyfenolické organické sloučeniny - flavonoidy; plod borůvky je jednou z nejcennějších antokyanových surovin. Plody borůvek navíc obsahují třísloviny - gallotaniny a ellagitaniny; flavonoidy - kvercetin, katechiny; fenolové kyseliny - kyselina gallová a kyseliny hydroxyskořicové - kyselina chlorogenová. Toto ovoce je také zdrojem vitamínu C a cenného resveratrolu. Pomáhají udržovat zdravé oči díky svým antioxidačním vlastnostem a podporují funkci krevních cév. Podporují ochranu zraku. 

Zinek pomáhá udržovat správné vidění, přispívá k udržení správného metabolismu vitaminu A a pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem.

Extrakt z hroznových jader standardizovaný na 95 % proanthokyanidinů (včetně 92 % polyfenolů) - kromě cukrů, proteinů a lipidů obsahují hroznová semínka také 5-8 % polyfenolů. Mezi polyfenoly nalezené v semenech patří katechiny, proanthokyanidiny, resveratrol a fenolové kyseliny. Podporují žilní oběh. Podporují ochranu před volnými radikály. 

Extrakt z plodů Schisandra má adaptogenní vlastnosti. 

Vitamin C pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem, přispívá ke správné tvorbě kolagenu pro zajištění správné funkce krevních cév, kostí, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Přispívá ke správné činnosti nervové soustavy a udržení správných psychických funkcí a  pomáhá regenerovat redukovanou formu vitaminu E.

Extrakt z černého bezu standardizovaný na 30 % polyfenolů - hlavní bioaktivní složky v plodech černého bezu jsou antokyany (významný obsah; 0,2-1 %), flavonoly, organické kyseliny, vitamín C, vitamíny skupiny B (včetně kyseliny listové), minerální látky (draslík, vápník, fosfor ) a sacharidy (hlavně jednoduché cukry: glukóza a fruktóza).

Extrakt z listů černého rybízu standardizovaný na obsah 1% rutinu - listy černého rybízu jsou cenným zdrojem bioaktivních sloučenin (polyfenolů) s antioxidačními vlastnostmi. Mezi hlavní fenolické sloučeniny detekované v listech patří: kvercetin, myricetin a rutin.

Extrakt z plodů aronie standardizovaný na 40 % polyfenolů (katechiny) - plody aronie obsahují mimo jiné: antokyany, flavonoly, fenolové kyseliny a třísloviny, ale také vitamíny (C, B2, B6, E, P, PP) a minerální látky (molybden, mangan, měď, bór, jód, kobalt). Předpokládá se, že nejdůležitějšími aktivními složkami plodů aronie, zodpovědnými za většinu jejich cenných vlastností, jsou polyfenoly.

Koncentrovaná směs karotenoidů extrahovaných z květů měsíčku lékařského suspendovaných v sójovém oleji získaném ze sójových bobů včetně zeaxantinu - měsíček lékařský je cenným přírodním zdrojem karotenoidů jako je lutein a zeaxanthin. Lutein a zeaxanthin v suspendované formě (esterová spojení s mastnými kyselinami) v sójovém oleji jsou stabilní a blízké svému přirozenému prostředí.

Extrakt z tyčinky šafránu standardizovaný tak, aby obsahoval 2 % crocinu a 2 % safranalu – šafrán (pěstovaný krokus) je znám jako cenná rostlina a koření po mnoho tisíc let. Aktivními složkami šafránu jsou silice a glykosidy: crocetin a crocin odpovědné za žlutooranžovou barvu, picrocrocin dodávající chuť a safranal odpovědný za vůni. Za cenné vlastnosti šafránu vděčí především crocetinu, crocinu a safranalu.

Organické soli zinku (citrát zinečnatý) – zinek pomáhá udržovat správné vidění; přispívá k udržení správného metabolismu vitaminu A; pomáhá chránit buňky před oxidačním stresem; pomáhá při správné syntéze bílkovin; přispívá k udržení správného metabolismu mastných kyselin.

Extrakt z plodů schizandry standardizovaný na 5 % schizandrinu - Schisandra se přirozeně vyskytuje v horských lesích a údolích řek - především v Rusku, Koreji, Japonsku a Číně. V čínštině název této rostliny znamená „ovoce pěti chutí“, protože slupka a dužina obsahují sladkokyselé příchutě. Semena však mají kyselou, hořkou a slanou chuť. V Asii se schizandra pěstuje nejen pro okrasné účely, ale především pro své plody, které jsou bohaté na mnoho cenných živin. Mezi nejvýznamnější skupinu sloučenin přítomných v plodech schizandry patří polyfenoly – lignany (schizandroly a schizandriny). Ovoce je navíc bohaté na organické kyseliny (včetně citron a jablko), vitamíny (vč vitamín C a E) a minerály (včetně zinek, mangan, měď, železo). Schisandra dále obsahuje třísloviny, cukry a esenciální olej, především citral s vůní podobnou citrónu.
Extrakt z plodů Schisandra má adaptogenní vlastnosti.

Extrakt z aplanspor zelených mikrořas Haematococcus pluvialis standardizovaný na obsah astaxanthinu - astaxanthin, nazývaný královnou karotenoidů, je přirozeně se vyskytující sloučenina patřící do skupiny xantofylů. Karotenoidy jsou pigmenty syntetizované rostlinami, houbami, bakteriemi a řasami. Tyto pigmenty se účastní mnoha biochemických procesů v rostlinách a jsou zodpovědné za barvu mnoha plodů a květů a mají silné antioxidační vlastnosti. Lidské tělo si karotenoidy neumí syntetizovat, proto je musí dodávat potravou. Biosyntéza astaxanthinu je možná u některých druhů řas, kvasinek, gramnegativních bakterií a rostlin. Hlavními zdroji astaxanthinu v lidské stravě jsou ryby a mořské plody. Jeho nejbohatším zdrojem je však řasa Haematoccocus pluvalis . Astaxanthin se v těle za přítomnosti žlučových kyselin váže na tuky, tvoří micely a v této formě je transportován do tělesných tkání.

Směs karotenoidů extrahovaných z plodů rajčat, včetně mikroenkapsulovaného přírodního lykopenu - lykopen je přírodní karotenoid nacházející se ve velkém množství v plodech rajčat. Čerstvá rajčata mohou obsahovat až 20 mg lykopenu na 100 gramů. Jeho zdrojem je i další zelenina a ovoce (zejména červené), jako meloun, červený grapefruit, šípky, červená paprika, guava a papája.

Extrakt z ovocné šťávy Acerola standardizovaný na obsah vitaminu C - ovoce acerola obsahuje velmi vysoký podíl vitaminu C; 100 g čerstvého ovoce obsahuje 1000-4500 mg tohoto vitamínu. Plody aceroly navíc obsahují mnoho dalších cenných sloučenin, jako jsou antokyany a karotenoidy, včetně betakarotenu (provitamin A) a minerálních látek (draslík, fosfor, vápník, železo). Kromě toho tyto plody obsahují také vitamíny B.

Mikronizované krystaly luteinu a zeaxantinu extrahované z měsíčku, suspendované ve světlicovém oleji získaném z plodů světlice barvířské - lutein a zeaxanthin jsou přírodní karotenoidy (obě sloučeniny jsou strukturní izomery), vyskytující se v makule sítnice u lidí. Koncentrace luteinu a zeaxantinu v makule s věkem klesá. Výsledkem je větší náchylnost makulárních fotoreceptorů (čípků a tyčinek) k nepříznivým účinkům modrého světla v UV oblasti. Lutein i zeaxantin je nutné tělu dodávat rostlinnou stravou; lidé nemohou tyto sloučeniny syntetizovat. Bohužel jejich spotřeba v evropských zemích je několikanásobně nižší než odhadovaný příjem minimálně 6 mg denně 1 . Květy měsíčku lékařského jsou cenným zdrojem obou karotenoidů. Lutein a zeaxanthin v suspendované formě (diesterová spojení s mastnými kyselinami) ve světlicovém oleji jsou stabilní a blízké svému přirozenému prostředí. Použitá krystalická forma luteinu a zeaxantinu a tukové prostředí (přítomnost mastných kyselin obsažených v oleji) podporují jejich biologickou dostupnost. Lutein a zeaxanthin procházejí v těle podobnými přeměnami jako lipidy. Přijímané v potravě po natrávení v žaludku a dvanáctníku tvoří spolu s monoglyceridy a volnými mastnými kyselinami za přítomnosti žlučových solí komplexy, které umožňují jejich zadržování ve vodě ve formě micelárního roztoku. Ze střeva jsou tyto sloučeniny (ve formě chylomikronů) vylučovány do lymfatických cév a transportovány krví do jater. Krev je pak transportuje ve formě lipoproteinů z jater do tkání; obě sloučeniny se hromadí především v oční čočce a centrální části sítnice – makule. Kvantitativní poměr luteinu k zeaxantinu v celém přípravku je 5:1; toto je optimální podíl, zahrnutý do klinických studií a doporučený celosvětově .

Organický olej ze semen perilly standardizovaný na obsah kyseliny α-linolenové nad 60 % - perilla je olejnatá rostlina, bohatá na esenciální nenasycené mastné kyseliny, zejména velmi důležitou kyselinu omega-3, která se v rostlinách vyskytuje zřídka: kyselina alfa-linolenová (α -linolenová, ALA). Kyselina ALA dává v těle vznik celé rodině omega-3 kyselin. Mezi deriváty ALA jsou nejvýznamnější: kyselina dokosahexaenová (DHA) a kyselina eikosapentaenová (EPA). Kyselina DHA se běžně vyskytuje v buněčných/plazmatických membránách v celém těle. Je hlavním stavebním kamenem buněčných membrán neuronů mozkové kůry v centrálním nervovém systému (až 50 % celkové frakce membránových fosfolipidů) a buněčných membrán čípků a tyčinek v sítnici, zodpovědných za noční a barevné vidění. . To je zvláště cenné pro starší lidi. Perilla olej také poskytuje biologické pozadí, podporuje vstřebávání aktivních látek obsažených ve vnější kapsli ProOptical® (lutein, zeaxanthin a astaxanthin).

Doplňkové parametry

Kategorie: Novinky
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: