ProBactilardii®

Kód: GENEROVANO_167
Značka: DuoLife
1 490 Kč
Skladem
ProBactilardii®

Detailní informace

Garance doručení
nepoškozeného zboží
Dárek zdarma
Dárek zdarma
Ke každé objednávce
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo

Detailní popis produktu

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® je komplexní doplněk stravy složený ze 2 doplňujících se tobolek. Tobolka Synbiotic obsahuje prebiotika (v podobě vlákniny z akácie) a patentovanou probiotickou složku BACTILARDII® na bázi čtyř bakteriálních kmenů a jednoho kvasinkového kmene, jejichž životnost je zaručena do data exspirace výrobku. Tobolka Postbiotic – obsahuje postbiotika ve složce na bázi kyseliny máselné. DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® se vyznačuje nejen inovativním složením, ale také patentovanou složkou a patentovaným vnitřním obalem, které zajišťují maximální ochranu mikrobiálních kmenů obsažených v tobolce.

ProBactilardii® - Prebiotikum, probiotikum a postbiotikum v jednom produktu.

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® je komplexní doplněk stravy složený ze 2 doplňujících se tobolek. Tobolka Synbiotic obsahuje prebiotika (v podobě vlákniny z akácie) a patentovanou probiotickou složku BACTILARDII® na bázi čtyř bakteriálních kmenů a jednoho kvasinkového kmene, jejichž životnost je zaručena do data exspirace výrobku. Tobolka Postbiotic – obsahuje postbiotika ve složce na bázi kyseliny máselné. DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® se vyznačuje nejen inovativním složením, ale také patentovanou složkou a patentovaným vnitřním obalem, které zajišťují maximální ochranu mikrobiálních kmenů obsažených v tobolce.

Co v nás žije?
Střevní mikroflóra zdravého člověka zahrnuje celkem asi 100 bilionů (!) prospěšných mikroorganismů (bakterie, plísně a dokonce i viry), což je desetinásobek celkového počtu buněk v lidském těle.
Ve střevech člověka může žít až 500-1 000 prospěšných druhů mikrobů, nejvíce se jich nachází v tlustém střevě. Složení mikroflóry závisí na mnoha faktorech, avšak téměř vždy převažují bakterie rodu BacteroidesBifidobacterium a Lactobacillus.
Mezi faktory, které mají největší vliv na složení střevní mikroflóry, lze kromě genetických predispozic zařadit zejména věk, stravu, zeměpisnou oblast, hygienické podmínky a užívané léky.

Zdraví prospěšný účinek mikroorganismů žijících v zažívacím traktu dokládají tisíce klinických studií a vědeckých prací. Tyto studie potvrzují, že mikrobiom má příznivý vliv na:

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® je doporučovaný pro:
1. lidi, kteří chtějí každý den podporovat optimální fungování trávicího ústrojů, vč.
lidí s poruchami přirozené střevní mikroflóry, včetně zácp a průjmů,
lidí s potížemi v oblasti trávícího ústrojů souvisejícími s nadměrným stresem,
lidí s intolerancí laktózy,
lidí, kteří chtějí podporovat přirozené trávicí procesy,
lidí, kteří pečují o dobrý stav tlustého střeva,
lidí, kteří chtějí podpořit optimální biosyntézu vitamínů skupiny B a vitamínu K v tlustém střevě.
2. lidí, kteří chtějí podporovat činnost imunitního systému, včetně lidí se sníženou imunitou v důsledku nadměrného stresu.
3. lidí, kteří chtějí podporovat optimální činnost centrálního nervového systému, včetně:
optimální nálady,
emoční rovnováhy.
4. lidí během a po léčbě antibiotiky (antibakteriální a/nebo antifungální).
5. lidí plánujících cestovat, zejména do zemí s tropickým podnebím, s odlišnou stravou, přičemž přípravek se používá před a během cesty.

DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® podporuje:
správnou funkci trávicího ústrojů zdravých lidí,
správnou funkci trávicího ústrojí během léčby antibiotiky,
fungování trávicího ústrojí při průjmech a bakteriálních, virových a kvasinkových infekcích,
fungování trávicího ústrojí u lidí s nadměrným stresem,
optimální fungování imunitního systému,
správné fungování střevní mikroflóry,
optimální stav tlustého střeva,
správné trávicí procesy,
optimální biosyntézu vitamínů skupiny B a vitamínu K v tlustém střevě,
fungování centrální nervové soustavy – zejména optimální náladu a emoční rovnováhu,
správný metabolismus laktózy,
antioxidační procesy,
správnou hladinu cholesterolu v krvi,
odstraňování toxinů z organismu,
obnovu bakteriální flóry po bakteriálních, virových a kvasinkových infekcích trávicího ústrojí.

Inovativní složení – kombinace prebiotik, probiotik a postbiotik v jednom přípravku

PROBIOTIKA jsou produkty obsahující vybrané živé mikrobiální kultury, které příznivě ovlivňují lidské tělo tím, že zlepšují rovnováhu střevní mikroflóry. Kmeny obsažené v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® mají významné, klinicky doložené zdraví prospěšné účinky.

PREBIOTIKA jsou přípravky, které jsou využívány prospěšnými mikroorganismy člověka (zejména střevní, ale i jiné) a mají blahodárný účinek na lidské zdraví. Vláknina z akácie použitá v DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® patří do frakce rozpustné vlákniny. Stimuluje růst přirozené střevní mikroflóry, napomáhá optimální činnosti trávicího traktu, podporuje peristaltiku střev, reguluje vyprazdňování a předchází nadýmání a chronické zácpě.

POSTBIOTIKA jsou definována jako kombinace všech bioaktivních složek vytvářených bakteriemi, například během fermentace, které jsou prospěšné po zavedení do lidského těla. Kyselina máselná použitá v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® příznivě podporuje činnost trávicího traktu a imunitního systému. Přirozeně ji vytvářejí bakterie v tlustém střevě a její užívání v doplňcích stravy může podporovat účinek kyseliny máselné vytvářené ve střevech. Kyselina máselná napomáhá optimálnímu stavu střev, podporuje činnost střevní bariéry, peristaltiku střev, vyživuje buňky epitelu střev, může podporovat organismus v boji proti lokálnímu zánětu ve střevě


Chráněné složení Bactilardii®
4 kmeny živých lyofilizovaných, vybraných a originálních bakteriálních kmenů (Bifidobacterium bifidum Rosell® R0071, Bifidobacterium longum Rosell® R0175, Lactobacillus helveticus Rosell® R0052 a Lactobacillus rhamnosus Rosell® R0011) v poměru patentovaném společností Duolife a 1 miliarda kvasinkových kmenů (Saccharomyces boulardii CNCM I-1079).
 
BACTILARDII® je složka vytvořená výhradně pro DuoLife světovým expertem v oblasti probiotik – kanadskou firmouLallemand.

Koncentrovaný přípravek
Koncentrované složení – celkové množství mikroorganismů čítá 9 miliard CFU = 9 x 109 CFU (CFU = colony-forming unit, kolonii tvořící jednotka) ŽIVÝCH lyofilizovaných bakteriálních a  kvasinkových kultur ZARUČENÝCH v přípravku NA KONCI DATA EXPIRACE. Koncentrovaná dávka zajišťuje pohodlné užívání, obvykle jednou denně obě tobolky najednou.
Koncentrovaná dávka zajišťuje pohodlné užívání, obvykle jednou denně obě tobolky najednou.
Užívají se 2 tobolky současně – synbiotikum v první tobolce a postbiotikum ve druhé.

Životaschopnost
Laboratorně potvrzená životaschopnost bakteriálních a kvasinkových kultur je v přípravku zaručena do konce data expirace.

Stabilita a životaschopnost mikroorganismů
Stabilita a úroveň přežití mikroorganismů byla testována a laboratorně potvrzena v renomované laboratoři ve Spojených státech.

Klinické studie
Účinek jednotlivých mikrobiálních kmenů potvrzený MNOHA klinickými a preklinickými studiemi včetně alespoň 30 klinických studií pro konkrétní bakteriální kmeny společnosti Lallemand použité v přípravku (R0011, R0052, R0175 a R0071). Všechny klinické studie také prokázaly vysokou bezpečnost užívání zkoumaných bakteriálních kmenů u lidí.
Výsledky preklinických studií kmenů R0175 a R0052 (celkem 7 studií), které prokázaly bariérový účinek kmenů a jejich adhezi (přilnavost) ke střevnímu epitelu, která je rozhodující pro probiotický, zdraví prospěšný účinek

Obrázek: Přilnavost bakterií kmene Lactobacillus rhamnosus Rosell® R0011 (A) a Lactobacillus helveticus Rosell® R0052 (B) k buňkám střevního epitelu, která podmiňuje jejich probiotický účinek. Bakterie jsou označeny bílými šipkami. Obrázek z elektronového mikroskopu, na podkladu.
Výsledky klinických studií s kmenem Bifidobacterium bifidum Rosell® R0071

Odolnost při průchodu trávícím ústrojím
Odolnost během průchodu trávicím traktem byla prokázána v rámci experimentální studie pro kmeny R0052 a R0011 pomocí modelu in vitro (IViDiS, in vitro Digestive System). Potvrzuje dobrou stabilitu kmenů v prostředí žaludku a dvanácterníku ii.

Závěr: Přežití kmenů R0052 a R0011 je optimální až do doby průchodu přes žaludek v délce 90 minut a dalších 90 minut přes dvanácterník, což umožňuje usuzovat, že kmeny jsou za fyziologických podmínek stabilní po celou dobu průchodu přes horní část trávicího traktu.
Klinické studie na zdravých dobrovolnících, kteří užívali doplněk stravy s kmenem R0011, prokázaly navíc dobrou úroveň přežití bakterií v celém trávicím traktu člověka (iii).

Závěr: Počet bakterií kmene R0011 ve stolici jedinců testovaných před užíváním doplňku stravy (3 týdny, exclusion), během užívání (12 dní, consumption) a během týdenního vylučování z organismu(wash-out).

Ideální poměr
Kmeny obsažené v přípravku byly použity v poměru patentovaném společností DuoLife a současně v plných poměrech použitých v mnoha klinických studiích

Zdraví prospěšný synergický účinek na ose střeva – mozek – střeva
Klinické studie potvrzují, že kombinace bakteriálních kmenů R0175 a R0052 obsažená v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® má pozitivní vliv na osu střeva – mozek – střeva a přispívá ke zlepšení činnosti trávicího traktu i centrálního nervového systému (CNS). Tato kombinace příznivě ovlivňuje psychologické funkce zdravých lidí, pomáhá udržovat dobrou náladu a chránit před nepříznivým vlivem stresu na činnost trávicího traktu a centrálního nervového systému. Mohou také přispívat ke snížení střevních potíží způsobených emočním vypětím.

Výsledky klinických studií potvrzující zdraví prospěšný synergický účinek na ose střeva – mozek – střeva kombinace kmenů: Bifidobacterium longum Rosell® R0175 a Lactobacillus helveticus Rosell® R0052. Množství a podíl kolonií bakteriálních kmenů R0175 a R0052 použitých v klinických studiích odpovídají množství obsaženému v přípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii®

Obrázek 1. Synergický účinek kmenů R0052 a R0175 doložený klinickými studiemi provedenými v roku 2011 (A) a 2008 (B). Obrázek A: Zlepšení psychologických funkcí (global mood score; HSCL-90 Global Severity Index) ve srovnání s placebem v kombinaci s poklesem úrovně stresového biomarkeru (kortizolu) v moči při 30denním užívání obou kmenů (celkem 3x109 CFU) u 55 zdravých jedinců. Obrázek B: Průměrné zlepšení činnosti střev u 75 zdravých jedinců vystavených příležitostnému stresu během 21 dní užívání kombinace kmenů R0052 a R0175. Na základě iv-vi. Placebo = referenční skupina, která neužívala probiotika.

Optimální ochrana kmenů
Patentované inovativní složení chrání kmeny před nepříznivým působením vnějších podmínek a také před působením žaludeční kyseliny a žluči pomocí patentované technologie BIO-SUPPORT™. Stabilita kmenů v trávicím traktu byla potvrzena v preklinických testech in vitro a v klinických studiích. Mikrogranule jsou navíc chráněny tobolkami HPMC s postupným uvolňováním a vše je uzavřeno v patentovaném vnitřním obalu ACTIV-VIALTM, s certifikací pro léky a s výplní Activ-Polymer™, která minimalizuje přístup vlhkosti, světla a kyslíku k tobolkám v nádobce, a chrání tak bakteriální a kvasinkové kmeny a další složky během skladování přípravku.

Schéma působení technologie BIO-SUPPORT™ – zajišťující ochranu všech kmenů Lallemand

Patentovaný inovativní vnitřní obal ACTIV-VIAL™ certifikovaný pro léky


Komfort
Není nutné používat lednici, doporučené skladování při pokojové teplotě 20-25 °C.

Přírodní složky
Včetně 4 bakteriálních kmenů a 1 kvasinkového kmene v podobě ŽIVÝCH lyofilizovaných mikroorganismů. Látkou, která přirozeně chrání kmeny před škodlivými účinky atmosférického kyslíku, je vitamin C přírodního původu – kyselina L-askorbová (na štítku uvedená v souladu s nařízením EU /ES/ č. 1831/2003 jako antioxidant).

Less is more
Neobsahuje žádná umělá plniva, GMO a lepek.

Vege
Vhodný pro vegetariány a vegany

<iframe width="870" height="535" src="https://www.youtube.com/embed/Phmhicr9YKM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Obsah: 2x20 kapslí.

Skladování:
 Skladujte v pokojové teplotě v místě nedostupném pro malé děti

Kontraindikace: Alergie na kteroukoli složku výrobku. Nevhodné pro těhotné a kojící ženy.

Datum minimální trvanlivosti je uvedeno na obalu výrobku. Datum minimální trvanlivosti je současně číslo výrobní šarže.

Doplňkové parametry

Kategorie: Léčba - Medical formula
Záruka: 24